top of page
IMG_8428 long4spark A.jpg

להתחבר ליכולת הריפוי 

הטבעית של הגוף 

9.png

נעים להכיר, מוריה שפיר -

ארומתרפיסטית ומטפלת הוליסטית עם התמחות בקוסמטיקה טבעית

בשלוש מילים: עושה בריאות אחרת. 

 

מאז ומעולם אהבתי את תחום הרפואה, העבודה הראשונה שכתבתי בכיתה ב' הייתה על הלב ומערכת הדם והספר האהוב עליי בתור ילדה היה הכרך של החיידקים באנציקלופדית המדע לנוער שקיבלתי מהורי ליום הולדתי השמיני. כן, אני חנונית גאה.

אבל...

קצת לפני גיל 16, במהלך בדיקה שגרתית במרפאה הובחנתי כסובלת מיתר לחץ דם, לא בגלל בעיה רפואית, סתם גנטיקה "משובחת". כמקובל, התחלתי טיפול תרופתי. השנים חלפו והערכים עלו אבל אני המשכתי בחיי והתנהלתי כאישה בריאה לכל דבר (טפו טפו טפו).

על פי הספרות המקצועית, אנשים כמוני חוטפים שבץ והתקפי לב. כן, ברבים. הרופאים קוראים ל"מחלה" שלי הרוצח השקט, פצצה מתקתקת וגורמים לי להרגיש כמו תביעת רשלנות בהתהוות. אני לא מאשימה אותם, זה מה שהם למדו אבל אתם יכולים לדמיין את ההשפעה שיש למצב הזה על הרגש והנפש שלי.

לי זה לא התאים אז החלטתי לחפש ספרות אחרת. כבר אמרנו חנונית גאה? מצאתי ולמדתי: עיסוי רפואי, התעמלות בריאותית, טיפול הוליסטי לילדים ותינוקות ולבסוף: ארומתרפיה ורוקחות טבעית. כיום אני לא תלויה אך ורק ברופא המשפחה ואפילו לא במטפל אלטרנטיבי כזה או אחר. היום אני אחראית על בריאותי, למדתי לגרום לעצמי להרגיש בריאה לא משנה מה תראה לי מדידת לחץ הדם האחרונה.

מה היא בריאות?

בשום מקום לא נמצאת תשובה חד משמעית לשאלה זו שמעסיקה את כולנו. הבריאות היא טווח רחב הכולל גם את הגוף וגם את הנפש. אני מכירה א.נשים עם מחלות קשות שחיים לא רע בכלל, ומכירה אנשים (בעיקר נשים) שסובלות מכאבים ושלל תופעות לא נעימות על בסיס יום- יומי שהבדיקות שלהן "תקינות" לחלוטין ולרפואה המערבית פשוט אין תשובות בשבילן.

היום הרופאים עצמם מודים לעיתים קרובות כי אין בידם את היכולת או הכלים המתאימים לטפל בכל סוגי הבעיות ולעיתים מפנים בעצמם את המטופלים לענפי הרפואה המשלימה.

 

אני לא נגד הרפואה המערבית.

להיפך, כבודה במקומו מונח. היא נותנת פתרונות במקרים קיצוניים, אבל לפני שאנחנו מגיעים לקצה  יש מגוון רפואות ושיטות טיפול המתייחסות בצורה הוליסטית לגוף ונפש.

במהלך ההיסטוריה הייתה השפעה הדדית בין רפואת הצמחים והמדע וגם כיום אין סיבה לבחור בין השתיים. אני מאמינה שאפשר ורצוי ליהנות משני העולמות.

14.png
4846401 C.png

מוריה מלווה אותי כבר שנה וחצי בעולם הריחות. לכל שאלה עונה ברגע עם סבלנות, העמקה ואחריות. השמנים של דוטרה הם קסם ומוריה מכירה את הלחש. 
הבית שלי עבר מהפיכת בריאות אמיתית מאז שהשמנים נכנסו לחיינו וזה קרה בקלות ובטבעיות!


ממליצה בחום על הקוסמת המוכשרת הזו!

רוני טהר-לב בית הלוי

13.png
IMG_8501.jpg

 מור-יה
 ניחוחות של אלוהים

עד היום ההורים שלי מתווכחים בינהם מי בחר לי את השם. עוד קיים המילון הישן של אבן שושן עם אוסף השמות בסוף וליד השם מוריה מצוייר איקס קטן בעיפרון

כשהייתי קטנה אמא תמיד אמרה לי שהשם שלי הוא חיבור של שתי מילים מור ו- יה' ושהמשמעות היא "הבושם הכי טוב בעולם", הריח של אלוהים.

כל פעם ששואלים אותי מה זה ארומתרפיה?

אני עונה שזה שילוב של שתי מילים בצרפתית שמשמעותן היא:

ריח (ארומה) וריפוי (תרפיה)

ובפרשנות האישית שלי: ניחוחות של אלוהים

ובכל פעם מחדש יש לי צמרמורת קטנה של התרגשות כי אין שום דבר מקרי בעולם.

אני מאמינה שלכולנו יש את היכולת

לרפא את עצמנו 

 

אנחנו חיים היום בעידן של שפע, לטוב ולרע. מגוון הרפואות הזמינות לנו הוא עצום. ועדיין, הרפואה הטובה ביותר היא הרפואה המונעת. שמירה על אורח חיים בריא, מעורבות באחריות על הבריאות שלנו ושל היקרים לנו, טיפול עצמי (מושכל ואחראי) לשימור הבריאות ותמיכה במערכות הריפוי הטבעיות של הגוף יכולים לחסוך לנו הרבה כאב ותסכול בהמשך הדרך. טוב שיש לנו פתרונות למקרים היותר קיצוניים אבל הכי טוב לא להגיע לשם.

 

לפני שמפתחים מחלה, לפני שלוקחים תרופה, אפשר לעשות בריאות אחרת.

 

שליחותי היא לחלוק את כל הידע שצברתי,

לחבר אותך ליכולות הריפוי הטבעיות של הגוף ושלך.

כל זאת בלי להטיף לשינויים קיצוניים בתזונה או באורח החיים.

2.png
bottom of page