top of page

מה זה ארומתרפיה?

עודכן: 13 ביולי 2021


ארומתרפיה היא שיטת טיפול מבוססת תמציות ארומטיות (ריחניות) ומטרתה לרפא את האדם תוך התייחסות לכל גורמי המחלה. הטיפול מתמקד בחולה ולא רק במחלה. מקור המונח ריפוי הוליסטי מגיע מן המילה - Whole שלם, מכלול

תמציות אלה זמינות ומאפשרות לנו ריפוי גוף ונפש בדרך טבעית, ריחנית ויעילה. הצמחים מייצרים את תמציות הריח למטרות הישרדות

בני האדם מפרידים את תמציות הריח מהחומר הצמחי בתהליך שנקרא זיקוק

תוצר הזיקוק נקרא: שמן אתרי


ארומתרפיה יעילה לחיזוק מערכת החיסון, קטילת חיידקים, וירוסים ופטריות, ריפוי דלקות, שיכוך כאבים, הפגת מתחים חרדות , חיזוק כלי-דם חידוש וטיפוח העור, פוריות, שיפור בחיי הזוגיות ועוד. ישנם שמנים בעלי השפעה כללית ואחרים שיודעים לטפל באופן ממוקד באיבר מסוים או באחת ממערכות הגוף.


מולקולות הריח (החומר הנדיף) של התמציות חודרות למחזור הדם ולאיברים הפנימיים בשתי דרכים:

  1. בתהליך הנשימה - יחד עם החמצן, חודרות אל מחזור הדם ומשם לכל תאי הגוף.

  2. דרך העור - מולקולות התמצית חודרות באופן מקומי דרך כלי הדם הקטנים שפזורים על פני העור. מזרם הדם הן מתפזרות בכל הגוף ותוך עשרים דקות הן יימצאו בכל תא ותא בגופנו.

התמציות פועלות בהרמוניה מושלמת עם מערכות הגוף ורכיביהן הכימיים מתפרקים ומתפנים מהגוף באופן טבעי וללא שאריות של פסולת תוך כשעתיים.


ארומתרפיה מבוססת על ידע קדום. היא כאן להישאר ולא טרנד עכשווי וחולף

בעבר השימוש בתמציות הריח היה נחלתם הבלעדית של בתי המלוכה, הכוהנים המשרתים בקודש והשמאנים (מרפאי השבט) כיום הוא נחלת הכלל.מה ההבדל בין שמנים אתריים לבין תרופות סינטטיות?


המקור. אותו המקור שמייצר את החמצן שאנחנו נושמים ואת המזון שאנחנו אוכלים. מי שמייצר את חומרי הריח הם הצמחים בטבע. לאורך השנים למדו בני האדם לזקק את תמציות הריח למטרות רפואיות בטכניקות שונות והיום מפיקים אותן במעבדות הכי מתקדמות.


טוב שיש אנטיביוטיקה ומזל שיש תרופות מצילות חיים. אני מדברת כאן על פתרונות יום-יומיים לאתגרים בריאותיים שכולנו פוגשים. הרבה מהתרופות המודרניות מבוססות על חיקוי מלאכותי של החומרים הכימיים שנמצאים בצמחים, חומרים כימיים שאינם ממקור אורגני אלא מיוצרים במפעלים.


הפעולה. היום ניתן לקנות תרופות אפילו בתחנות דלק, אני לא מדברת על תרופות מרשם כמובן, אבל חשבתם פעם על התרופות האלה שיש לכולנו במגירה? כדורים נגד כאבים, נגד צינון, כדורים לעצירות/שלשולים, סירופ לשיעול, ותרחיף נגד תולעים... כמה מהם באמת מרפאים? האם הם באמת פותרים את הבעיה או רק מעלימים את התסמינים?


בסופו של דבר גם כשמדברים על שמנים אתריים, מדובר בחומרים כימיים שגורמים לכל מיני תגובות במערכות הגוף והנפש. בשימוש נכון בשמנים אתריים אין תופעות לוואי, אם כבר,

יש "מתנות לוואי" כמו הרגעה כללית של הגוף והנפש, חיזוק המערכת החיסונית, איזון הורמונלי ועוד.


סביר להניח שגם אתם משתמשים בארומתרפיה כל יום

בלי שאתם מודעים לכך


התבלינים שאיתם אנחנו מתבלים את המזון מכילים את תמציות הריח של העלים, הזרעים, הפירות והקליפות. אותם חומרים כימיים שהצמחים מייצרים כדי להגן על עצמם ממחלות ומזיקים:

האורגנו והכורכום בעלי סגולות של אנטיביוטיקה

כמון, הל, ציפורן וקינמון עוזרים בעיכול מזון כבד, מונעים תחלואי בטן, ומשמידים טפילים

מריחת ערק על הבטן מקלה על כאבים בזכות הניחוח המרפא של זרעי האניס

שתיית תה עם נענע מרגיעה את הבטן, ותה עם פרחי קמומיל עוזרת להשקטת הנפש

והשילוב המנצח של דבש עם ג'ינג'ר ולימון שעוזר להילחם בשפעת בחורף


אם ידעתם ואם לא, כל הטוב הזה, זה ארומתרפיה - כמה טבעי, ככה פשוט!

מחקרים רבים מוכיחים את ההשפעות המרפאות של רפואת הצמחים וגם חסידי הרפואה הקונבנציונלית מתחילים להבין (וליישם) את מה שהסבתות שלנו ידעו כבר מזמן


200 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comentários


bottom of page